Nasz eTwinning po francusku


Prejsť na obsah

Hlavné menu:


cele i struktura projektu

Nasze projekty > "W KRĘGU ZNAKÓW ZODIAKU"

W kręgu znaków zodi@ku

To projekt, którego realizację rozpoczęliśmy w styczniu 2010r. z klasą II technikum hotelarskiego.

Znaki zodiaku są tematem uniwersalnym i powszechnie znanym. To właśnie one stanowią bazę pomysłów dla naszego projektu, mając na celu pomoc uczniom w staniu się obywatelami Europy, "rzemieślnikami pokoju", poprzez rozwój kreatywności, ich kompetencji w trakcie współpracy w klasie i z partnerami z innego kraju. Złamać stereotypy, poznać samego siebie, dzięki temu zrozumieć innych, stając się bardziej otwartym i tolerancyjnym - oto podstawa budowania zjednoczonej Europy. Język francuski będzie językiem komunikacji, jako jeden z najważniejszych języków w wielojęzycznej Europie.

Oto wyjaśnienie, dlaczego punktem wyjścia naszego projektu jest niebo, a szczególnie gwiazdy i ich konstelacje, które mają wpływ na nasz charakter. Traktując trochę jak zabawę, lubimy interpretować nasze zodiakalne charakterystyki, nie zawsze się z nimi zgadzając. Jednak czytanie tych charakterystyk pokazuje nasz stosunek do tego typu komunikacji i pozwala na identyfikację walorów socjologicznych i kulturowych.
Podczas realizacji tego projektu uczniowie będą nie tylko poznawać w języku francuskim charakterystyki ich znaków zodiaku, ale będą rozszerzać wiedzę na wiele różnych tematów z nimi związanych w wielu różnych dziedzinach: w literaturze, mitologii, sztuce, muzyce, naukach ścisłych a także w historii.
Jednym z najważniejszych elementów projektu będzie
historia niedźwiedzia Wojtka, żołnierza 2 Korpusu Polskiego, który jest elementem łączącym historię naszych dwóch krajów i mostem międzypokoleniowym. Uczniowie będą porównywać własne odkrycia z odkryciami ich partnerów, a naszym wspólnym produktem będzie komiks przedstawiający tę niesamowitą i jakże piękną historię.

Projekt będzie trwał 12 miesięcy i każdy miesiąc będzie poświęcony innemu znakowi zodiaku i tematom z nim związanym.
Będzie miał charakter interdyscyplinarny i jako efekt końcowy zakłada przede wszystkim szeroki wzrost kompetencji uczniów w wyżej wymienionych dziedzinach oraz powstanie wielu interesujących produktów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.LOGO PROJEKTU

STRONY NASZEGO PROJEKTU:
1. twinspace (platforma eTwinning) główna strona projektu po francusku.
2. twinblog (platforma eTwinning) blog projektu po francusku.
3. Klub przyjaciół niedźwiedzia Wojtka - strona na Facebook'u. (po polsku i częściowo po włosku)
4. Costellazione Wojtek - strona poświęcona części projektu związanej z niedźwiedziem Wojtkiem (po włosku).

Klasy realizujące projekt:
1. klasa polska
2. klasy włoskie

klasa III t.hot
klasy włoskie realizujące projekt

Strona główna | Nasze projekty | Niedźwiedź Wojtek | Nasze sukcesy | Konferencje | Galeria | Mapa stránok


Nasz eTwinning po francusku | wiolas@wp.pl

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu